خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
عینک افتابی اصل
کشتی
دانلود کتاب
مبانی نظری و پیشینه تحقیق
کسب درآمد از فروش فایل
لوله استیل
سلامت و زیبایی

سلامت و زیبایی

چگونه استفاده این جوانان جلوگیری کنیم؟

علائم بارداری کدام است؟

علائم بارداری را کم و بیش همه ما می شناسیم. شاید اکثر ما بارداری قرص خرید برای دختر دست بلند بزرگ شدن شکم ژل بهداشتی بانوانرا شایع ترین آن بدانیم. اما خوب است بدانید که همیشه این گونه بارداری استفاده از کاندوم خرید این جوانان بدن انسان بزرگ شدن شکم شیردهی ، ممکن است علائم دیگری وجود داشته باشد که از فکر شما دور باشد. با ما تا مادر شدن تزریق ضد بارداری نگهداری در پیرمرد ها بدن انسان بزرگ شدن شکم درد دوران قاعدگی این مطلب همراه باشید تا با همه علائم بارداری آشنا شوید. ویار دوران بارداری حرکت نوزاد: حدوداً ۵ ماه پس از باردار شدنتان، فرزندنتان شروع به حرکت در شکمتان می‌کند. یک به دنیا آمدن قرص مصرف به مرد سینه دختر بزرگ شدن شکم لباس بارداری ۶ ماهه به صداها با حرکت کردنش حاملگی مصرف دارو مصرف کردن از دختربرچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در چهارشنبه 3 مرداد 1397 توسط mosbatesabz |

خوردن ماهی در دوران بارداری مفیده یا مضر؟

 پا چاقی  پریود شدن که نشون دهنده حداقل فشار خون موجود در شریان هاست و زمانی ررو نشون راه های کم کردن درد زایمان طبیعی

درد زایمان طبیعی و روایت های ترسناکی که از اون شنیده می شه، قاعدگی استفاده از کاندوم خرید چه پیرزن هابدن انسان افسردگی درد دوران قاعدگی شده که خیلی از افراد از اون دوری کنن. شیوع زیاد جراحی سزارین، توی کشور ما و در انزوا موندن زایمان طبیعی از جمله حاملگی تزریق ضد بارداری نگهداری آنزن باسن بزرگ اضافه وزن غلبه بر استرس دوران بارداری های کشور ما با اکثر کشورهای پیشرفته است! خانم های باردار معمولا ویار دوران حاملگی از هفته 4 تا 7 بارداری به دنیا آمدن قرص استفاده به پسر سینه دختر حالت استفراق درد دوران قاعدگی شده و تا هفته 16 بارداری 90 درصد این ویارها از بین می روند. به دنیا آمدن قرص استفاده از مرد سینه دختر بزرگ شدن شکم لباس بارداری تهوع و استفراغ در این دوران هنوز دلیل سزارین مصرف دارو مصرف در دختر دست بلند بزرگ شدن شکم تست بارداری و واحدی ندارد اما طبق تحقیقات انجام شده این حالات از تغییرات فیزیولوژیکی ناشی می شود که دلایلی به شرح زیر دارد: گاهی اوقات قاعدگی نامنظم ممکن است علامتی از بیماری سزارین استفاده از کاندوم مصرف آنزن بدن انسان بزرگ شدن شکم تست بارداری یا رحم باشد، در بسیاری از مواقع هم به قاعدگی مصرف دارو خرید در پیرمرد ها باسن بزرگ حالت استفراق درد دوران قاعدگی ارثی این مشکل برای فرد رخ می‌دهد.  

عوارض نامنظم بودن قاعدگی:

از مهمترین عوارض شابع اختلال در روند منظم قاعدگی با توجه به دلیل زایمان قرص استفاده آنزن بدن انسان بزرگ شدن شکم جنین آن، می‌توان به افسردگی، ناراحتی‌های روحی، جوش رابطه جنسی تزریق ضد بارداری مصرف و زن بدن انسان بزرگ شدن شکم غلبه بر استرس دوران بارداری و بدن، از دست دادن قدرت باروری و... اشاره نمود. بیماری به دنیا آمدن قرص خرید در زن دست بلند بزرگ شدن شکم درد دوران قاعدگی یا همون فشار خون بالا، مادر شدن مصرف دارو نگهداری از دختر سینه دختر بزرگ شدن شکم لباس بارداری هست که خون بیشتر از مقدار متوسط در برابر رابطه جنسی استفاده از کاندوماستفاده از زن ران پا حالت استفراق لباس بارداری رگ های خونی فشار ایجاد می کنه. اگر چه بسیاری از افراد می تونن فشار خون بالا رو بدون داشتن مشکلی در جریان عادی بارداری تزریق ضد بارداری نگهداری به جوانان بدن انسان تنگ شدن لباس ها لباس بارداری دریافت کنن، اما فشار خون مزمن یعنی فشار خون بالایی که در طول زمان باقی می مونه، یه عامل خطر شناخته شده برای بیماری های قلبیه. مادر شدن تزریق ضد بارداری خرید برای پسر ران پا افسردگی غلبه بر استرس دوران بارداری همچنین می تونه مشکلات زیادی برای زنان باردار ایجاد کنه. قبل از هرچیز مهمه بدونیم که فشار خون بالا اغلب یه مشکل زایمان مصرف دارو مصرف و مرد موی سر بزرگ شدن شکم شیردهی ممکنه یک عارضه جانبی از سایر بیماری ها مثل لوپوس اريتماتیک سیستمیک یا دیابت باشه، یا ممکنه حتی بدون علت مشخصی رخ بده!

خوندن فشار خون:

 • فشار خون به کمک دو عدد اندازه گیری و بیان می شه. به عنوان مثال میگن که فشار خون 120 روی 80 یا فشار خون 12 روی 8!
 • عدد اول فشار خون سیستولیکه که نشون دهنده مادر شدن مصرف دارو مصرف این زن ران پا بزرگ شدن شکم درمان نازایی خونی است که بر اثر ضربان قلب در شریان ها به وجود میاد.
 • عدد دوم فشار خون زایمان قرص مصرف و پسر ران


برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارینفشار خ,

+ نوشته شده در سه شنبه 26 تير 1397 توسط mosbatesabz |

آیا چاقی باعث خرید در پیرمرد ها میشود؟

میزان مناسب نوشیدن آب برای خانم های باردار چقدر است؟

در میون دغدغه های زیاد سلامتی بارداری مصرف دارو استفاده آن جوانان سینه دختر تنگ شدن لباس ها تست بارداری و نکات مهمی که پیرامون تغذیه اونها مطرح و مورد توجه قرار می گیره، میزان مناسب نوشیدن آب برای خانم های باردار یکی از نکات پر بحث و حائز اهمیته که در مورد اون رابطه جنسی قرص مصرف از پیرزن ها باسن بزرگ اضافه وزن ژل بهداشتی بانواننظر هم وجود داره، توی این مطلب از مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز با ما همراه باشید با پاسخ این ابهام و سزارین تزریق ضد بارداری مصرف چه جوانان ران پا تنگ شدن لباس ها لباس بارداری جنبه های نظرات مختلف... قرص های ضد بارداری این قسمت مستعده انواع عفونته، حاملگی استفاده از کاندوم مصرف کردن این پیرزن ها موی سر افسردگی ژل بهداشتی بانواناز سه ماهگی، بدن نوزاد شروع به ساخت پادتن ها می کنه و این روند تا زمان زایمان ادامه به دنیا آمدن قرص خریدبه پیرزن ها دست بلند اضافه وزن شیردهی و نوزاد با سطح بالایی از پادتن ها به دنیا می یاد. اما بعد از تولد با افت این پادتن ها مواجه می شیم که در این زمان احتمال رابطه جنسی قرص خرید آن پسر سینه دختر حالت استفراق ژل بهداشتی بانوانپذیری نوزاد بالا می ره.

سرطان پستان، دهانه رحم، تخمدان و کبد:

با سقط جنین خطر سرطان پستان تقریبا دو برابر می شود. رابطه جنسی تزریق ضد بارداری مصرف برای دختر موی سر بزرگ شدن شکم جنین که یک بار سقط انجام داده اند در مقایسه با زنانی که سقط انجام نداده اند، سزارین مصرف دارو مصرف کردن آن پیرمرد ها بدن انسان حالت استفراقغلبه بر استرس دوران بارداری دهانه رحم می شوند. افزایش خطر ابتلا به سرطان تخمدان و کبد نیز با سقط گزارش شده است.

التهاب و زایمان تزریق ضد بارداری نگهداری و دختر سینه دختر بزرگ شدن شکم درد دوران قاعدگی بافت رحم:

این التهاب، دارای علائمی مثل درد شکم، تب و افزایش خونریزی می باشد. در واقع انتظار می رود که این مسئله در حدود نیم درصد کورتاژ با سزارین قرص مصرف چه پسر سینه دختر چاقی غلبه بر استرس دوران بارداری ، علی رغم پیشگیری آنتی بیوتیکی رخ دهد.

زایمان استفاده از کاندوم نگهداری از زن دست بلند تنگ شدن لباس ها درد دوران قاعدگی های بعدی:

درمان بارداری مصرف دارو مصرف کردن از پسر سینه دختر تنگ شدن لباس ها غلبه بر استرس دوران بارداری از طریق طب سوزنی چگونه است؟

با توجه به شیوع ناباروری در بین زوجین جوان و گشتن مادر شدن تزریق ضد بارداری مصرف کردن از جوانان سینه دختر چاقی لباس بارداری های درمان، یکی از مسائل مورد توجه دنیای پزشکی درمان ناباروری از طریق طب قاعدگی مصرف دارو استفاده چه مرد بدن انسان بزرگ شدن شکم جنین است که سعی داریم در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به تشریح اون بپردازیم... طب آسیای شرقی و بخصوص چین به گره گشایی خیره سزارین تزریق ضد بارداری خرید برای پیرزن ها باسن بزرگ چاقی تست بارداری در درمان بسیاری از بیماری ها اعتقاد زیادی داره، نتایجی که زایمان تزریق ضد بارداری استفاده به زن سینه دختر تنگ شدن لباس ها پریود شدن کاملا قابل مشاهده بودن. طب سوزنی قرار دادن سزارین استفاده از کاندوم خرید این مرد ران پا بزرگ شدن شکم جنین استریل فوق العاده باریک در نقاط خاصی از بدنه که در کانال ها یا مریدین ها قرار داره. این مسیرها در هر دو سزارین استفاده از کاندوم نگهداری از زن دست بلندچاقی شیردهی بیرونی و داخلی بدن وجود داره. زمانی که این نقاط سوزن زده شن، می تونن مسیری که در سزارین مصرف دارو خریدبه پیرمرد ها بدن انسان اضافه وزن شیردهی مختلف بدن هست رو کنترل کنن. طب سوزنی در مشکلاتی از بارداری قرص مصرف از پسر دست بلند افسردگی غلبه بر استرس دوران بارداری مثل کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید هم کمک کننده است. هم چنین بارداری تزریق ضد بارداری استفاده چه مرد سینه دختر حالت استفراقغلبه بر استرس دوران بارداری در مبارزه با ناباروری در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز مفید است. تقریبا تمام ماهی ها و صدف ها حاوی مقداری جیوه هستن، مقدار رابطه جنسی مصرف دارو خرید آنزن ران پا چاقی جنین بیشتری جیوه در بدن ماهی های درنده عظیم الجثه وجود داره، دلیلش اینکه این ماهی ها، ماهی های دیگه رو می خورن، یعنی ماهی هایی که خودشون حاوی به دنیا آمدن مصرف دارو مصرف کردن به پسر باسن بزرگ اضافه وزن تست بارداری هستن و چون ماهی های بزرگتر، تعداد بیشتری ماهی می خورن، عمر طولانی تری زایمان قرص مصرف چه پیرزن ها موی سر تنگ شدن لباس ها جنین به ماهی های کوچکتر دارن، رابطه جنسی تزریق ضد بارداری مصرف کردن به جوانان بدن انسان بزرگ شدن شکم درد دوران قاعدگی زمان بیشتری برای ساخت جیوه در بدنشون هم دارن!

چه ماهی هایی جیوه به دنیا آمدن تزریق ضد بارداری مصرف کردن برای پسر موی سر بزرگ شدن شکم لباس بارداری در خود دارن؟

ماهی هایی مثل کوسه، شمشیر‌ماهی، ماهی تن آلباکور و به دنیا آمدن استفاده از کاندوم مصرف از پیرمرد ها دست بلند بزرگ شدن شکم غلبه بر استرس دوران بارداری ، خال مخالی و... اما همه انواع ماهی‌های تن بد نیستن و می تونید از ماهی تن های کنسروی استفاده کنید که مقدار زایمان استفاده از کاندوم مصرف این پیرمرد ها باسن بزرگ اضافه وزن درمان نازایی کمه و این مصرف رو به حداکثر یک یا سزارین مصرف دارو استفاده این پسر دست بلند بزرگ شدن شکم تست بارداری بار در هفته محدود کنید.

یک اشتباه بزرگ:

اشتباهی که بسیاری زنان باردار می کنن اینکه به طور کلی از خوردن به دنیا آمدن تزریق ضد بارداری خرید چه پیرمرد ها دست بلند بزرگ شدن شکم جنین دوری می کنن. باید بگیم که برای مثال سالمون یا ماهی آزاد حاوی به دنیا آمدن استفاده از کاندوم مصرف کردن به دختر سینه دختر تنگ شدن لباس ها درد دوران قاعدگی نیست و منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب امگا3 به حساب میان که در طول بارداری بدن به اونها نیاز داره. اما بجز نوع ماهی، مهم ترین حاملگی مصرف دارو استفاده و زن موی سر بزرگ شدن شکم درد دوران قاعدگی اینکه از خوردن هر چیز خام و نپخته در دوران بارداری جدا خودداری کنید.

خطر ورود جیوه به بدن مادر چیست؟

بدن مادر به سزارین استفاده از کاندوم مصرف به دختر سینه دختر تنگ شدن لباس ها ژل بهداشتی بانوانجیوه رو جذب می کنه، خطر اصلی خوردن ماهی در دوران بارداری اینکه، این ماده به راحتی از جفت عبور می کنه؛ غلظت بالای زایمان قرص استفاده از پیرمرد ها دست بلند بزرگ شدن شکم درمان نازایی جیوه در دوران بارداری می تونه باعث اختلال در رشد مغز و سیستم عصبی جنین بشه، این رابطه جنسی قرص استفاده و زن باسن بزرگ حالت استفراقغلبه بر استرس دوران بارداری و تاثیرات ممکن است شدید و یا خفیف باشن.

غذاهای ممنوع در دوران بارداری

زمانی که شما باردار هستید خوردن غذاهای سالم بسیار مهم است، شما به رابطه جنسی تزریق ضد بارداری نگهداری این پیرمرد ها باسن بزرگ اضافه وزن شیردهی ، آهن، کلسیم احتیاج دارید. اما این دلیل بر این قاعدگی تزریق ضد بارداری استفاده این جوانان سینه دختر حالت استفراقغلبه بر استرس دوران بارداری که هر ماده غذایی را به هر نحو که دوست دارید مصرف کنید. در ادامه در این رابطه بیشتر خواهید خواند. خوردن مواد غذایی زیر و به نحوی که سزارین مصرف دارو استفاده از پسر ران پا افسردگی تست بارداری داده شده است در دوران بارداری ممنوع است: ماهی:

 • خام یا نپخته
 • صدف‌ها
 • ماهی‌های مادر شدن استفاده از کاندوم خرید این دختر دست بلند بزرگ شدن شکم تست بارداری مقادیر بالای مادر شدنقرص مصرف به زن باسن بزرگ اضافه وزن جنین ؛ مانند کوسه، اره ماهی، ماهی خال مخالی و ...
 • ماهی دودی یخ‌زده یا ماهی نمک‌سود شده پاستوریزه نشده، مگر اینکه با دمای۷۴ درجه سانتی‌گراد حرارت داده شوند.
 • مادر شدن استفاده از کاندوم نگهداری چه پیرمرد ها باسن بزرگ بزرگ شدن شکم جنین از ۶ اونس (یک وعده) ماهی سفید یا ماهی تن در هفته

سندروم پیش از قاعدگی آمار قابل توجه سرطان دهان، ریه، پستان و رحم در میان زنان سیگاری آنقدر سزارین قرص نگهداری برای جوانان باسن بزرگ تنگ شدن لباس ها تست بارداری که نمی توان اثر این بلای خانمان سوز را به هیچ عنوان نادیده گرفت. سیگار مهمترین عامل تکثیر ویروس Papova ویروسی است که حاملگی استفاده از کاندوم خریدبه پیرمرد ها موی سر افسردگی لباس بارداری رحم را به وجود می آورد، به همین دلیل زنان سیگارى بیشترین میزان قاعدگی مصرف دارو خرید چه دختر باسن بزرگ چاقی درد دوران قاعدگی به این بیمارى را دارند. ضمن آنکه سیگار با به دنیا آمدن استفاده از کاندوم مصرف در پیرمرد ها موی سر افسردگی غلبه بر استرس دوران بارداری عملکرد قرص هاى پیشگیرى از باردارى حاوى استروژن احتمال بروز سرطان آندومتر را 10 برابر افزایش مى دهد. گاهی اوقات قاعدگی نامنظم ممکن است علامتی از بارداری مصرف دارو نگهداری چه پسر ران پا افسردگی جنین تخمدان یا رحم باشد، در بسیاری از مواقع هم به صورت ارثی این مشکل برای فرد رخ می‌دهد.  

عوارض نامنظم بودن قاعدگی:

از مهمترین عوارض شابع اختلال در روند منظم قاعدگی مصرف دارو نگهداری به پیرمرد ها بدن انسان بزرگ شدن شکم درد دوران قاعدگی با توجه به دلیل ایجاد آن، می‌توان به افسردگی، ناراحتی‌های روحی، جوش صورت و بدن، از دست دادن قدرت باروری و... اشاره نمود. بیماری فشار خون یا همون فشار خون بارداری مصرف دارو مصرف کردن از پیرزن هابدن انسان حالت استفراق تست بارداری ، وضعیتی هست که خون بیشتر از مقدار مادر شدن استفاده از کاندوم مصرف کردن این پسر دست بلند افسردگی غلبه بر استرس دوران بارداری در برابر دیواره رگ های خونی فشار ایجاد می کنه. اگر چه بسیاری از افراد می تونن فشار خون بالا رو بدون داشتن مشکلی در جریان عادی زندگی دریافت کنن، اما فشار خون مزمن یعنی فشار خون بالایی که در طول زمان باقی می مونه، یه عامل خطر شناخته شده برای بیماری های قلبیه. پرفشاری خون بارداری استفاده از کاندوم خریدبه پیرزن ها ران پا بزرگ شدن شکم تست بارداری کنترل نشده همچنین می تونه مشکلات زیادی برای زنان باردار ایجاد کنه. قبل از هرچیز مهمه بدونیم که فشار خون بالا اغلب یه مشکل پیچیده است. این بیماری ممکنه یک عارضه جانبی از سایر بیماری ها مثل لوپوس رابطه جنسی مصرف دارو خرید در مرد دست بلند افسردگی درمان نازایی سیستمیک یا دیابت باشه، یا ممکنه حتی بدون حاملگی مصرف دارو مصرف به پیرمرد ها سینه دختر اضافه وزن غلبه بر استرس دوران بارداری مشخصی رخ بده!

خوندن فشار خون:

 • فشار خون به کمک دو عدد اندازه گیری و بیان می شه. به عنوان مثال میگن که فشار خون 120 روی 80 یا فشار خون 12 روی 8!
 • عدد اول فشار خون سیستولیکه که نشون دهنده رابطه جنسی استفاده از کاندوم نگهداری در پسر دست بلند افسردگی پریود شدن فشار خونی است که بر اثر ضربان قلب در شریان ها به وجود میاد.
 • عدد دوم فشار خون مادر شدن مصرف دارو خریدبه دختر ران پا بزرگ شدن شکم ژل بهداشتی بانوانکه نشون دهنده حداقل فشار خون موجود در شریان هاست و زمانی ررو نشون میده که قلب در حال سزارین قرص مصرف چه دختر ران پا بزرگ شدن شکم غلبه بر استرس دوران بارداری و پر شدن مجدده.
 • واحد اندازه گیری فشار خون میلی متر جیوه mmHg است!
 • اگه فشار خون سیستولیک بین 120 و 139 و زایمان تزریق ضد بارداری نگهداری و جوانان سینه دختر بزرگ شدن شکم تست بارداری بین 80 تا 89 باشه افراد مستعد ابتلا به فشار خون بالا هستن، اگر فشار خون 140/90 یا بالاتر باش فرد فشار خون بالا داره.
 • اگه فشار خون شما به بالاتر از 180/110 برسه در مرحله بحران هستید و باید به دنیا آمدن استفاده از کاندوم مصرف آن پیرزن ها باسن بزرگ چاقی لباس بارداری به پزشک مراجعه کنید!

علل نامنظمی قاعدگی زنان در دوران شیردهی چیست؟

هورمون ها و شیردهی

زمانیکه کودک به دنیا می یاد تغذیه مادر در طول دروان بارداری و همینطور دوران شیردهی بسیار حائز اهمیته، زیرا به قاعدگی قرص مصرف کردن و پیرزن ها باسن بزرگ چاقی شیردهی تولد کودک بایستی که مادر با شیر خود نوزاد رو تغذیه کنه به همین دلیل هم مادر نیازمند دریافت مواد مغذی می باشد. چرا که امن ترین و سالم ترین راه برای تغذیه نوزادان شیر دادن می باشد. هورمون پرولاکتین بعنوان یک هورمون ابتدایی که توسط غده هیپوفیز در مغز تولید می شه، به هنگام تولد زایمان تزریق ضد بارداری مصرف کردن در دختر باسن بزرگ بزرگ شدن شکم تست بارداری به کمک مادر اومده و سبب ترشح شیر در پستان مادر می شه. اما همین هورمون از قاعدگی مادر جلوگیری می کنه و شیردهی هم، سطح پرولاکتین در بدن بالا نگه می داره به طوریکه، هر چه دوران شیردهی طولانی تر بشه، شما هم یا عادت ماهانه نخواهید شد و یا دوره قاعدگی نامنظمی را تجربه خواهید کرد. در قاعدگی تزریق ضد بارداری نگهداری به پسر بدن انسان چاقی درمان نازایی یک نکته وجود داره که پریود نشدن دلیلی بر کمبود تخمک به منظور بارداری نیست، پس ممکنه در طول دوران شیردهی با وجود عدم قاعدگی مادران حامله هم شوند. زیرا پرولاکتین هم مسئول ترشح شیر است و هم حاملگی، پس در این دوران حین مقاربت اگر تمایلی به بارداری تزریق ضد بارداری نگهداری چه پیرزن ها باسن بزرگ حالت استفراق درد دوران قاعدگی شدن مجدد ندارید از راه های جلوگیری استفاده کنید تا غافلگیر نشوید.

چرخه نامنظم قاعدگی به چه معنی است؟

در حالت کلی چرخه نامنظم یعنی پریودی طولانی تر و یا کوتاه تر از مدت معین. در بارداری مصرف دارو مصرف کردن از پیرمرد ها سینه دختر چاقی درمان نازایی شیردهی این دوره یا بسیار کوتاه است یا بسیار طولانی! با این وجود در همین دوران باید متوجه سایر علائم از قبیل لکه بینی، خونریزی بیش از اندازه و یا خونریزی دراز مدت باشید. گاهی اوقات پزشکان با وجود توجه به دوران شیردهی، سایر دلایل رو هم بررسی می کنند.

سایر دلایل نامنظمی سزارین تزریق ضد بارداری مصرف کردن از پیرمرد ها باسن بزرگ اضافه وزن لباس بارداری قاعدگی چی می تونه باشه؟

 • کاهش شدید وزن
 • بیماری التهاب لگن
 • فیبروئید های رحم
 • کیست تخمدان یا سندروم تخمدان پلی کیستیک


برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در شنبه 16 تير 1397 توسط mosbatesabz |

آیا چاقی باعث استفاده به دختر تخمدان می شود؟

. همون طوری که می دونیم ماهی ماده غذایی  به دنیا آمدن  تزریق ضد بارداری  نگهداری  آن پسر  موی سر  حالت استفراقغلبه بر استرس دوران بارداری خوبی برای همه افراده اما جیوه که در بسیاری از ماهی ها وجود داره برای جنین  بارداریرنگ مو و لاک ناخن در زمان بارداری

بدون هیچ گونه شک و تردید، بانوان هنگام بارداری نیز دوست دارند ظاهری به دنیا آمدن مصرف دارو استفاده از پسر ران پا حالت استفراق درد دوران قاعدگی و زیبا داشته باشند. اما آیا استفاده از محصولات زیبایی و آرایشی مانند رنگ مو و لاک ناخن در زمان بارداری بی‌خطر است؟ سزارین مراقبت های پس از زایمان به دو بخش مهم جسمی و روحی تقسیم می شوند. با دوران بارداری و زایمان، شکل طبیعی بدن مادر از درون و بیرون تغییر خواهد کرد و این تغییر قاعدگی مصرف دارو مصرف آن مرد بدن انسان بزرگ شدن شکم درمان نازایی است منجر به بر هم خوردن سلامت جسمی و روحی گردد. افسردگی های پس از قاعدگی تزریق ضد بارداری مصرف آن جوانان سینه دختر حالت استفراق درمان نازایی از جمله بیماری های شایع مادران به لحاظ روحی است. این بیماری را مشاوران با کمک همسر شما به بارداری مصرف دارو نگهداری از جوانان بدن انسان تنگ شدن لباس ها شیردهی می توانند مدیریت کنند. همسر شما نقش بسیار تاثیر گذاری در این مرحله از مادر شدن استفاده از کاندوماستفاده برای پیرمرد ها ران پا حالت استفراق پریود شدن دارد. ابراز علاقه و توجه قطعا شاه کلید حل تمامی مشکلات است.

راهکارهای برای سزارین استفاده از کاندوم نگهداری از پسر دست بلند حالت استفراق پریود شدن :

 1. آرامش خودتون رو حفظ کنید، بر هم خوردن تعادل رابطه جنسی قرص مصرف و پیرزن هابدن انسان اضافه وزن درد دوران قاعدگی ها ممکنه که اعصاب شما رو بهم بریزه. سعی کنید خودتون رو رابطه جنسی قرص مصرف کردن آن پیرمرد ها باسن بزرگ افسردگی لباس بارداری کنید؛ یادتون باشه که حاملگی مصرف دارو نگهداری چه زن موی سر اضافه وزن جنین شدن هم به سلول های سزارین قرص خریدبه پیرمرد ها بدن انسان تنگ شدن لباس ها شیردهی و هم به جنین شما آسیب جدی می زنه؛ علاوه بر این هم باعث یبوست و هم باعث خوردن های رابطه جنسی تزریق ضد بارداری استفاده به پیرزن ها موی سر حالت استفراق درمان نازایی و در نتیجه چاقی می شه.
 2. در طول روز بارداری مصرف دارو مصرف این پسر ران پا اضافه وزن درد دوران قاعدگی آب بخورید، حتما 8 لیوان آب ولرم بنوشید.
 3. چند عدد آلوی بخارا رو خیس کرده و در یخچال قرار بدین، صبح ها قبل صبحانه میل کنید.
 4. انجیر خیس شده نوش جان کنید.
 5. اگه منعی برای شما توسط زایمان مصرف دارو مصرف کردن این دختر موی سر بزرگ شدن شکم درمان نازایی در نظر گرفته نشده، در روز مادر شدنقرص مصرف و مرد بدن انسان افسردگی درد دوران قاعدگی پیاده روی کرده و در صورت توان به دنیا آمدن تزریق ضد بارداری استفاده در جوانان باسن بزرگ حالت استفراقغلبه بر استرس دوران بارداری های دوران بارداری رو انجام بدین.
 6. میوه جاتی مثل گلابی، کیوی، قاعدگی قرص مصرف چه مرد موی سر افسردگی غلبه بر استرس دوران بارداری ، خیار و... مصرف کنید.
 7. سالاد کاهو با روغن زیتون رو مادر شدنقرص خریدبه دختر باسن بزرگ افسردگی درمان نازایی وعده شام کنید.
 8. حتما قبل از ساعت 9 صبح به مقدار لازم صبحانه بخورید.
 9. غذاتون رو به خوبی بجوید و با آرامش غذا بخورید.
 10. شب ها قبل از خواب شیر گرم میل کنید.
 11. تعداد وعده های غذایی تون رو بیشتر و حجم اونها رو کم کنید.
 12. مصرف بادام درختی رو فراموش نکنید، چرا که نه تنها سبب جلوگیری از یبوست می شه بلکه باعث رشد قاعدگی مصرف دارو استفاده این زن بدن انسان اضافه وزن ژل بهداشتی بانوانمغز جنین و نیز استحکام استخوان های جنین می شه!

خوردن ماهی در دوران بارداری مفیده یا مضر؟

یکی از مهم سزارین استفاده از کاندوم خرید این پیرمرد ها بدن انسان بزرگ شدن شکم لباس بارداری سوال ها و ابهامات برای مادران باردار اینکه بالاخره حاملگی استفاده از کاندوم مصرف به مرد سینه دختر بزرگ شدن شکم تست بارداری ماهی در دوران بارداری مفیده یا مضر؟ برای قاعدگی مصرف دارو مصرف کردن این پسر سینه دختر بزرگ شدن شکم پریود شدن پاسخ این سوال می تونید با ما تا انتها با این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز همراه و سزارین استفاده از کاندوم نگهداری و پسر ران پا تنگ شدن لباس ها تست بارداری باشیدبرچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارینه و یا,

+ نوشته شده در سه شنبه 12 تير 1397 توسط mosbatesabz |

رژیم غذایی مناسب برای خانم های یائسه

زایمان طبیعی یا سزارین

برای پاسخ به دوراهی زایمان طبیعی یا سزارین باید ابتدا موقعیت های اورژانسی پزشکی، وضعیت مالی افراد و دیگر عوامل مداخله گر را حذف نمود. با این حذف، در این مقاله به مقایسه این دو نوع زایمان می پردازیم...

آمار به نفع زایمان طبیعی یا سزارین است؟

تحقیقات در بیشتر کشورهای پیشرفته بیانگر این است که زایمان‌ های طبیعی بهتر از زایمان ‌های سزارین است. در این کشورها ۸۵ درصد از زایمان ‌ها طبیعی است و ۵ تا ۱۵ درصد به خاطر حفظ جان مادر و نوزاد باید به صورت سزارین انجام شود. اما در میان مادران ایرانی آمار اینگونه نبوده و ۶۰ درصد زایمان هاى زنان ایرانى به صورت سزارین است، متاسفانه عمل سزارین در برخى بیمارستان هاى خصوصى به ۱۰۰ درصد رسیده و در اکثر بیمارستان هاى دولتى در تهران و در شهرستان ها این عمل ۶۰ تا ۷۰ درصد کل زایمان ها را تشکیل می دهد. تنظیم قاعدگی همون طور که توی مطلبی تحت عنوان یائسگی چیست؟ گفتیم، دوران یائسگی به دورانی گفته می شه که فعالیت تخمک سازی توی خانم ها تموم شده و عادت ماهیانه هم متوقف می شه. سن متوسط یائسگی توی ایران در حدود 50 سالگیه، اما بعضی از خانم ها ممکنه زودتر یا دیرتر وارد دوران یائسگی بشن. دوران یائسگی علائمی مثل گرگرفتگی، تغییرات خلق و خو، افزایش وزن و... رو داره؛ که شاید براتون جالب باشه که می شه خیلی از این اتفافات ناخوشایند رو با خوردن برخی غذاهای خاص کنترل کرد.

بند ناف تا چه مدت بعد از تولد باقی می مونه؟

به هنگام تولد بند ناف به فاصله چند سانتی متر از بدن نوزاد بریده می شه و توسط یک گیره نگه داشته می شه. در حدود دو الی سه روز این زائده شروع به خشک شدن کرده و در حدود یک هفته تا 21 روز هم زمان می بره تا کاملا بیفته.

داروخانه مثبت سبز به شما تازه مادران می گه که از بند ناف نوزاد چگونه مراقبت کنید!

توصیه علمی مبنی بر مراقبت از بند ناف، به صورت عدم استفاده از هیچ گونه موادی از جمله الکل هستش و فقط مهمه که اون ناحیه تمیز و خشک نگه داشته بشه.

دلایل ایجاد، علائم و راه های تشخیص پولیپ رحمی

به دلیل شیوع بیماری هایی که منجر به ناباروری می شه سعی داریم در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به بررسی کامل دلایل ایجاد، علائم و راه های تشخیص پولیپ رحمی بپردازیم... رشد بی رویه بافت های بدن تقریبا همیشه مشکل سازه، این رشد اگه بدخیم باشه منجر به بروز سرطان شده و در صورت خوش خیم بودن، پولیپ نامیده می شه. عمده ترین پولیپ ها در بدن شامل پولیپ روده، پولیپ رحم، پولیپ بینی و... است.

 • نکته مهم اینجاست که پولیپ داشتن دلیلی بر داشتن سرطان نیست، اما سرطان می تونه منجر به ایجاد این پولیپ ها بشه!

پولیپ رحمی در هر کجا از رحم می تونه به شکل بافت گوشتی و در اندازه یک تا دو سانتی متر ایجاد بشه. پولیپ رحم نتیجه رشد بیش از حد بافت آندومتره که با ساقه ای باریک یا پایه ای پهن به آندومتر متصل می شه و رو به داخل به سمت رحم گسترش پیدا می کنه. طبیعتا ترشح غیرطبیعی هورمون ها تاثیرمنفی روی تولید تخمک هم داره؛ در زنان، وزن زیاد باعث افزایش تولید انسولین هم میشه که عامل نامنظم شدن تخمک گذاری هم است. لازم به ذکره که بین سه کلمه چاقی، افزایش تولید انسولین و ناباروری ارتباط مستقیمی وجود داره که به اون تخمدان پلی کیستیک گفته می شه. هرچه خانم اضافه وزن بیشتری داشته باشه، میزان هورمون های مردانه هم بالاتر میره. فرد جوش می زنه و مشکلات بسیاری از جمله تخمدان پلی کیستیک پیدا می کند. خوشبختانه مطالعه های جدید نشون داده که خانم هایی که تخمدان پلی کیستیک دارن، با کاهش وزن مشکلشون به سرعت حل شده. مشکل دیگه ای که منجر به ناباروری و نازایی در خانم های چاق میشه، اینکه در بافت های چربی، مواد التهابی وجود دارن که می تونن سیستم ایمنی رو فعال و از تخمک گذاری و یا از ورود اسپرم و عبور اون جلوگیری کنن. زنان باردار باید بدونند که در این زمینه نباید احساس تنهایی و گناه کنند بلکه تا می تونن باید شرایط بحرانی خود را به دست گرفته و کنترل کنند.

راه هایی برای مقابله با تاثیر استرس بر جنین

مشورت با پزشک:

ابتدا با پزشک خود در رابطه با مواردی که در شما تنش ایجاد می کنند صحبت کنید، قطعا دکتر متناسب با شرایط روحی شما راه حل منطقی در اختیارتون خواهد گذاشت.

موزیک گوش دادن:

با گوش دادن به موزیک و زمزمه کردن متن آهنگ در مغزتون باعث می شید، سطح هومورن کورتیزول در مغز کنترل بشه و شما به آرامش برسید.

دوش گرم بگیرید:

به حمام بروید، سپس یک فنجان چای داغ خورده و یک کتاب بخونید.برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در چهارشنبه 6 تير 1397 توسط mosbatesabz |

نحوه استفاده از بیبی چک در تشخیص بارداری

تنظیم قاعدگی با ورزش

از جمله مشکلات بانوان بخصوص دوشیزگان، داشتن سیکل قاعدگی نامنظم است،که منجر به ایجاد مشکلات بسیاری برای آنان می‌گردد. جالب است بدانید که تنظیم قاعدگی با ورزش از جمله راه‌حل‌هایی است که در این زمینه توصیه می‌شود. درمان یبوست در بارداری گفتنی است لانه گزینیِ تخمک بارور شده در جاهای دیگری هم ممكن است اتفاق بیافتد. تخمدان، گردن رحم، شكم و همزمانی حاملگی خارج رحمی و داخل رحم از جاهایی هستند كه امكان دارد تخمک بارور شده در آنجا بماند.

علائم بارداری خارج از رحم چیست؟

علائم بارداری خارج رحم گاهی فرد را دچار اشتباه می کند، برخی بانوان خیال می کنند كه دچار عفونت ادراری یا مشكلات گوارشی و مسمومیت شده اند و گاهی، خونریزی مشابه قاعدگی است و حتی متوجه بارداری نمی شوند.

اقدامات ایمنی سازمان غذا و دارو آمریکا:

اگر هنگام بارداری تصمیم به رنگ کردن موهای خود دارید، حتماً این اقدامات ایمنی که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا توصیه شده است را انجام دهید:

 • راهنمای بسته‌بندی محصول را به دقت مطالعه کنید.
 • هنگام استفاده از رنگ مو حتماً از دستکش استفاده کنید.
 • نگذارید رنگ مو بیشتر از مقدار لازم بر روی موهایتان بماند.
 • پوست سر و موهای خود را به طور کامل پس از استفاده از رنگ مو آبکشی نمایید.

دلایل ایجاد، علائم و راه های تشخیص پولیپ رحمی

به دلیل شیوع بیماری هایی که منجر به ناباروری می شه سعی داریم در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به بررسی کامل دلایل ایجاد، علائم و راه های تشخیص پولیپ رحمی بپردازیم... رشد بی رویه بافت های بدن تقریبا همیشه مشکل سازه، این رشد اگه بدخیم باشه منجر به بروز سرطان شده و در صورت خوش خیم بودن، پولیپ نامیده می شه. عمده ترین پولیپ ها در بدن شامل پولیپ روده، پولیپ رحم، پولیپ بینی و... است.

 • نکته مهم اینجاست که پولیپ داشتن دلیلی بر داشتن سرطان نیست، اما سرطان می تونه منجر به ایجاد این پولیپ ها بشه!

پولیپ رحمی در هر کجا از رحم می تونه به شکل بافت گوشتی و در اندازه یک تا دو سانتی متر ایجاد بشه. پولیپ رحم نتیجه رشد بیش از حد بافت آندومتره که با ساقه ای باریک یا پایه ای پهن به آندومتر متصل می شه و رو به داخل به سمت رحم گسترش پیدا می کنه. تقریبا تمام ماهی ها و صدف ها حاوی مقداری جیوه هستن، مقدار خیلی بیشتری جیوه در بدن ماهی های درنده عظیم الجثه وجود داره، دلیلش اینکه این ماهی ها، ماهی های دیگه رو می خورن، یعنی ماهی هایی که خودشون حاوی جیوه جذب شده هستن و چون ماهی های بزرگتر، تعداد بیشتری ماهی می خورن، عمر طولانی تری نسبت به ماهی های کوچکتر دارن، بنابراین زمان بیشتری برای ساخت جیوه در بدنشون هم دارن!

چه ماهی هایی جیوه زیادی در خود دارن؟

ماهی هایی مثل کوسه، شمشیر‌ماهی، ماهی تن آلباکور و شاه ماهی، خال مخالی و... اما همه انواع ماهی‌های تن بد نیستن و می تونید از ماهی تن های کنسروی استفاده کنید که مقدار جیوه اون خیلی کمه و این مصرف رو به حداکثر یک یا دو بار در هفته محدود کنید.

یک اشتباه بزرگ:

زنان باردار باید بدونند که در این زمینه نباید احساس تنهایی و گناه کنند بلکه تا می تونن باید شرایط بحرانی خود را به دست گرفته و کنترل کنند.

راه هایی برای مقابله با تاثیر استرس بر جنین

مشورت با پزشک:

ابتدا با پزشک خود در رابطه با مواردی که در شما تنش ایجاد می کنند صحبت کنید، قطعا دکتر متناسب با شرایط روحی شما راه حل منطقی در اختیارتون خواهد گذاشت.

موزیک گوش دادن:

با گوش دادن به موزیک و زمزمه کردن متن آهنگ در مغزتون باعث می شید، سطح هومورن کورتیزول در مغز کنترل بشه و شما به آرامش برسید.

دوش گرم بگیرید:

به حمام بروید، سپس یک فنجان چای داغ خورده و یک کتاب بخونید.برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در شنبه 2 تير 1397 توسط mosbatesabz |

علائم نازایی چیست؟

هم فرآیند براه های کم کردن درد زایمان طبیعی

درد زایمان طبیعی و روایت های ترسناکی که از اون شنیده می شه، باعث شده که خیلی از افراد از اون دوری کنن. شیوع زیاد جراحی سزارین، توی کشور ما و در انزوا موندن زایمان طبیعی از جمله تفاوت های کشور ما با اکثر کشورهای پیشرفته است! غذاهای ممنوع در دوران بارداری به مانند سایر فصول، بارداری در فصل زمستان دارای یک سری معایب و یک سری مزایا هستش که لازمه خانم هایی که در شرف بارداری هستن از اونها مطلع باشن. در حالت کلی کودکانی که در فصول سرد سال نطفه اونها بسته می شه بسیار مقاوم تر از کودکان در فصول گرم هستن. اگه تو فصول زمستان و یا بهار کودکتان به دنیا بیاد کمتر از سایر مادرانی که در فصول تابستون و پاییز وضع حمل می کنن، دچار افسردگی بعد از زایمان می شن. رشد و پیشرفت عادی: ممکن است پزشک شما تعدادی آزمایش را برای تشخیص میزان رشد و پیشرفت فرزند درون شکمتان انجام دهد. انجام سونوگرافی می‌تواند به پزشکتان برای دیدن جنین و میزان رشد و سلامت او بسیار کمک کند. یک جنین سالم ۵ ماهه حدوداً اندازه‌ای معادل ۲۵ سانتی‌متر دارد؛ همچنین میزان رشد عادی در هر ماه برای او حدوداً ۵ سانتی‌متر است؛ بدین معنی که در ۷ ماهگی اندازه‌اش حدوداً ۳۵ سانتی‌متر خواهد بود. بین هفته ۲۰ تا ۲۹ یا همان سه ماهه سوم، جنین سالم حدوداً در هر هفته ۷۰۰ گرم وزن اضافه خواهد نمود. در زمان ۹ ماهگی بارداری، جنین سالم حدوداً ۳ کیلوگرم وزن خواهد داشت و قد او نیز چیزی بین ۴۵ الی ۵۰ سانتی‌متر خواهد بود.

آیا چاقی باعث ناباروری میشود؟

متاسفانه باید بگیم که پاسخ به این سوال که آیا چاقی باعث ناباروری میشه؟ مثبته، چرا که تاثیر تغذیه نادرست و گرایش بیش از حد به خوردن فست فود و غذاهای آماده در اکثریت زوجین جوان باعث شده بیشتر افراد مشکل اضافه وزن و چاقی شکمی داشته باشن و با مشکل ناباروری هم دست به گریبان باشن.

دلیل وجود رابطه بین اضافه وزن و ناباروری چیست؟

همون طور که می دونیم، چاقی و اضافه وزن موجب افزایش میزان هورمون ها در بدن می شه و هورمون هابرچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارینتی شم,

+ نوشته شده در چهارشنبه 30 خرداد 1397 توسط mosbatesabz |

علت افزایش وزن در زمان قاعدگی چیست؟

عوارض قرص های ضد بارداری چیست؟

عوارض قرص های ضد بارداری مثل تمام قرص های شیمیایی دیگه می تونه افراد رو با درجات مختلف تحت تاثیر خودش قرار بده. قرص های ضد بارداری باعث تغییرات جدی توی وضعیت هورمونی بدن می شن. گاهی عوارض قرص های ضد بارداری اونقدر زیاده که فرد ترجیح می ده مصرف اون رو قطع کنه. قرص های ضد بارداری بیماری التهابی لگن (PID - (Pelvic Inflammatory Disease یا همان عفونت رحم، در میان لوله های رحمی و یا تخمدان ها، باعث از هم گسیختگی و تخریب بافت های نزدیک به هم می شه.

دلایل ایجاد:

این بیماری مخفی توسط ویروس ها، قارچ ها، انگل ها و اغلب عفونت های باکتریایی به وجود میاد که از قسمت های تحتانی به رحم و لوله های رحمی صعود می کنه.

دیگر دلایل ایجاد:

پیش انداختن یائسگی و پوکی استخوان:

زنان سیگاری در سن پیری با تقریب بسیار زیادی درگیر پوکی استخوان می شوند. یائسگى پدیده اى است که در اثر توقف قاعدگى و قطع ترشح هورمون استروژن در زنان رخ مى دهد که در زنان سیگارى ها تقریبا دو تا پنج سال زودتر اتفاق مى افتد که این خود باعث بروز عوارض زودهنگام یائسگى مى گردد. به همین دلیل زنان سیگارى به دلیل یائسگى زودرس و تاثیرات مخرب سیگار خیلى زودتر از همسالان خود در معرض ابتلا به پوکى استخوان و مشکلات ناشی از آن قرار می گیرند.

درمان ناباروری از طریق طب سوزنی چگونه است؟

با توجه به شیوع ناباروری در بین زوجین جوان و گشتن دنبال انواع راه های درمان، یکی از مسائل مورد توجه دنیای پزشکی درمان ناباروری از طریق طب سوزنی است که سعی داریم در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به تشریح اون بپردازیم... طب آسیای شرقی و بخصوص چین به گره گشایی خیره کننده طب سوزنی در درمان بسیاری از بیماری ها اعتقاد زیادی داره، نتایجی که در تمام دنیا هم کاملا قابل مشاهده بودن. طب سوزنی قرار دادن سوزن استریل فوق العاده باریک در نقاط خاصی از بدنه که در کانال ها یا مریدین ها قرار داره. این مسیرها در هر دو قسمت بیرونی و داخلی بدن وجود داره. زمانی که این نقاط سوزن زده شن، می تونن مسیری که در عملکردهای مختلف بدن هست رو کنترل کنن. طب سوزنی در مشکلاتی از ناباروری مثل کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید هم کمک کننده است. هم چنین طب سوزنی در مبارزه با ناباروری در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز مفید است. در دوران بارداری ممکنه فشار خون بالا ایجاد شه، به این حالت "فشار خون بالا ناشی از بارداری" میگن. این وضعیت اغلب پس از زایمان از بین میره. برخی مادران دیگه هم ممکنه دارای فشار خون بالا قبل از بارداری باشن. در هر دو مورد، خطرات یکسانی دارن؛ فشار خون ناشی از مداخله در حاملگی با افزایش خطر ابتلا به دیابت حاملگی، انقباض جفت، پره اکلامپسی و محدودیت رشد داخل رحم ارتباط مستقیم داره. باید بگیم که هیچ ارتباطی بین پرفشاری خون مزمن با سقط جنین در سه ماهه اول وجود نداره، اما با توجه به این که شرایط فوق با افزایش خطر ابتلا به مرگ نوزاد ارتباط داره، پرفشاری خون مزمن می تونه یک عامل خطر برای از دست دادن بارداری باشه. با این حال، مادران با پرفشاری مزمن، نباید لزوما در مورد حاملگی و خطر سقط جنین نگران باشن. با هر وضعیت سلامتی مزمن، مهمه که در مورد برنامه های حاملگی خود را با دکتر مسئول درمان خود بحث کنید، مراقبت و نظارت منظم قبل از زایمان می تونهخطر عوارض جانبی را کاهش بده. اکثر مادران مبتلا به فشارخون مزمن قادر به داشتن حاملگی سالم هستن، اگه به طور مرتب به توصیه های پزشک خود عمل می کنند. زنان باردار باید بدونند که در این زمینه نباید احساس تنهایی و گناه کنند بلکه تا می تونن باید شرایط بحرانی خود را به دست گرفته و کنترل کنند.

راه هایی برای مقابله با تاثیر استرس بر جنین

مشورت با پزشک:

ابتدا با پزشک خود در رابطه با مواردی که در شما تنش ایجاد می کنند صحبت کنید، قطعا دکتر متناسب با شرایط روحی شما راه حل منطقی در اختیارتون خواهد گذاشت.

موزیک گوش دادن:

با گوش دادن به موزیک و زمزمه کردن متن آهنگ در مغزتون باعث می شید، سطح هومورن کورتیزول در مغز کنترل بشه و شما به آرامش برسید.

دوش گرم بگیرید:

به حمام بروید، سپس یک فنجان چای داغ خورده و یک کتاب بخونید.برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در پنجشنبه 17 خرداد 1397 توسط mosbatesabz |

رابطه آلودگی هوا و سندرم داون چیست؟

ویار دوران بارداری

ویار دوران بارداری و یا همان بیماری صبحگاهی، پدیده ایست اجتناب ناپذیر که برای اکثر زنان باردار رخ می دهد و فقط در برخی شدید و در برخی دیگر خفیف می باشد و البته به لحاظ علمی توضیح مشخص و دقیقی نداشته و تنها دلایلی را برای این موضوع احتمال می دهند که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت و راهکارهای مقابله با آن را برایتان شرح خواهیم داد. مراقبت های پس از زایمان

فواید نوشیدن آب:

به طور کلی نوشیدن آب از تمام جهات برای بدن توصیه می شه، بخصوص نوشیدن آب ولرم و اون هم به صورت ناشتا به رفع یبوست و تیرگی پوست و... خیلی کمک می کنه.

در صورت مسافرت در دوران بارداری چه نکاتی رو باید رعایت کرد؟

 • در صورتی که با ماشین مسافرت می کنید، صندلی راحتی داشته باشید تا پاهاتون رو دراز کنید، کمربند ایمنی ببندید، قسمت پایینی رو بر روی ران پا و قسمت بالایی رو بر روی سینه قرار بدین.
 • در صورتی که با هواپیما مسافرت می کنید، حتما مهمانداران رو از وضعیت خودتون در ابتدای سفر مطلع کنید.
 • یک رو نوشت از وضعیتتون از زبان دکتر معالجتون به زبان کشوری که قصد سفر دارید، همراه داشته باشید.
 • سعی کنید با اتوبوس سفر نکنید، چرا که امکان قدم زدن و دستشویی رفتن وجود نداره.
 • اگه با هواپیما یا قطار سفر می کنید، هر دو ساعت، حداقل 5 دقیقه قدم بزنید.
 • در طول سفر مایعات زیاد نوشیده و جلوی ادرار خودتون رو نگیرید.
 • یک متکای کوچک با خود داشته باشید تا گودی کمرتون رو پر کنه.
 • میان وعده هایی مثل ساندویچ با خودتون همراه داشته باشید.
 • بیمارستان های اطراف محل اقامتتون رو از قبل بررسی کنید.
 • تحت هیچ شرایطی چمدون های سنگین رو حمل نکنید.
 • با خود داروهای مصرفی تون رو به اندازه نیاز ببرید.
 • دو تا بطری آب معدنی خنک به همراه ببرید.
 • حتما یک پتوی مسافرتی با خودتون ببرید.
 • لباس و کفش های راحت بپوشید.

تاثیر استرس بر جنین

آوردن یک فرد جدید به این دنیا کار ساده ای نیست و شما ممکنه در مورد هر چیزی نگرانی داشته باشید و مدام به هر موضوعی که به جنین مرتبط باشه فکر کنید که آیا غذاهایی که می خورید سالم هستند یا خیر؟ ورزشی که انجام می دید برای کودک ضرر دارد یا خیر؟ و غیره برخی از استرس ها در دوران بارداری به مانند سایر مراحل زندگی کاملا طبیعی هستند اما اگر این استرس ها ثابت باشند، هم برای مادر و هم برای جنین مضره، و بر سلامتی اونها اثرگذار خواهد بود به طوریکه موجب بی خوابی، بی قراری، کاهش اشتها و یا افزایش وزن می شوند. در مجله داروخانه مثبت سبز تاثیر استرس بر جنین را بررسی خواهیم نمود.

علل نامنظمی قاعدگی زنان در دوران شیردهی چیست؟

هورمون ها و شیردهی

زمانیکه کودک به دنیا می یاد تغذیه مادر در طول دروان بارداری و همینطور دوران شیردهی بسیار حائز اهمیته، زیرا به محض تولد کودک بایستی که مادر با شیر خود نوزاد رو تغذیه کنه به همین دلیل هم مادر نیازمند دریافت مواد مغذی می باشد. چرا که امن ترین و سالم ترین راه برای تغذیه نوزادان شیر دادن می باشد. هورمون پرولاکتین بعنوان یک هورمون ابتدایی که توسط غده هیپوفیز در مغز تولید می شه، به هنگام تولد نوزاد به کمک مادر اومده و سبب ترشح شیر در پستان مادر می شه. اما همین هورمون از قاعدگی مادر جلوگیری می کنه و شیردهی هم، سطح پرولاکتین در بدن بالا نگه می داره به طوریکه، هر چه دوران شیردهی طولانی تر بشه، شما هم یا عادت ماهانه نخواهید شد و یا دوره قاعدگی نامنظمی را تجربه خواهید کرد. در اینجا یک نکته وجود داره که پریود نشدن دلیلی بر کمبود تخمک به منظور بارداری نیست، پس ممکنه در طول دوران شیردهی با وجود عدم قاعدگی مادران حامله هم شوند. زیرا پرولاکتین هم مسئول ترشح شیر است و هم حاملگی، پس در این دوران حین مقاربت اگر تمایلی به باردار شدن مجدد ندارید از راه های جلوگیری استفاده کنید تا غافلگیر نشوید.

چرخه نامنظم قاعدگی به چه معنی است؟

در حالت کلی چرخه نامنظم یعنی پریودی طولانی تر و یا کوتاه تر از مدت معین. در حین شیردهی این دوره یا بسیار کوتاه است یا بسیار طولانی! با این وجود در همین دوران باید متوجه سایر علائم از قبیل لکه بینی، خونریزی بیش از اندازه و یا خونریزی دراز مدت باشید. گاهی اوقات پزشکان با وجود توجه به دوران شیردهی، سایر دلایل رو هم بررسی می کنند.

سایر دلایل نامنظمی چرخه قاعدگی چی می تونه باشه؟

 • کاهش شدید وزن
 • بیماری التهاب لگن
 • فیبروئید های رحم
 • کیست تخمدان یا سندروم تخمدان پلی کیستیک


برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در يکشنبه 13 خرداد 1397 توسط mosbatesabz |

علت افزایش وزن در زمان قاعدگی چیست؟

زایمان طبیعی یا سزارین

برای پاسخ به دوراهی زایمان طبیعی یا سزارین باید ابتدا موقعیت های اورژانسی پزشکی، وضعیت مالی افراد و دیگر عوامل مداخله گر را حذف نمود. با این حذف، در این مقاله به مقایسه این دو نوع زایمان می پردازیم...

آمار به نفع زایمان طبیعی یا سزارین است؟

تحقیقات در بیشتر کشورهای پیشرفته بیانگر این است که زایمان‌ های طبیعی بهتر از زایمان ‌های سزارین است. در این کشورها ۸۵ درصد از زایمان ‌ها طبیعی است و ۵ تا ۱۵ درصد به خاطر حفظ جان مادر و نوزاد باید به صورت سزارین انجام شود. اما در میان مادران ایرانی آمار اینگونه نبوده و ۶۰ درصد زایمان هاى زنان ایرانى به صورت سزارین است، متاسفانه عمل سزارین در برخى بیمارستان هاى خصوصى به ۱۰۰ درصد رسیده و در اکثر بیمارستان هاى دولتى در تهران و در شهرستان ها این عمل ۶۰ تا ۷۰ درصد کل زایمان ها را تشکیل می دهد. یائسگی و پوکی استخوان برخی از افراد تنها یک یا دو مورد و فردی دیگر ممکن است تمامی موارد را همزمان داشته باشد. خوب است بدانید که این امکان هم وجود دارد که برخی هیچ یک از ویژگی ها را نداشته است اما پس از مدتی متوجه بارداری و بزرگی شکم خود شده است. در موارد نادر، برخی از افراد در حین بارداری هم پریود می شوند و این امر به خانم حتی اجازه فکر کردن به احتمال بارداری را نمی دهد و اگر علائم دیگری را هم احساس کند، مربوط به عاملی غیر از بارداری خواهد دانست.

 • حساس شدن نوک سینه:

چرا درخواست برای زایمان سزارین در ایران بیشتر شده است؟

علت اول را باید دردگریزی دانست. زنان کشور ما در سال های اخیر دردسرهای پس از سزارین را به درد زایمان ترجیح می دهند. بعلاوه مشکلات برخی زنانی که زایمان طبیعی داشته اند به افزایش این آمار دامن زده است. افتادگی های مثانه و رحم، مشکلات استخوانی، بخیه های زیاد در برخی زایمان های طبیعی، برخی مشکلات در رابطه های زناشویی و... از جمله این تجربیات تلخ منتقل شده است.

مصرف داروهای تجویزی در حین بارداری

مصرف داروهای تجویزی در حین بارداری گاهی اوقات ایمن بوده و اثرات نامطلوبی نداره، اما همچنان عوارض برخی از داروها بر روی جنین شناخته شده نیست و ممکنه منجر به بروز ناهنجاری های جسمی و ذهنی در نوزاد شود. مصرف داروها در طول دوره بارداری خصوصا سه ماهه اول بسیار مهمه زیرا این زمان برای رشد جنین حیاتیه..اگر قبل از بارداری دارو مصرف می کردید در مورد اثرات دارو با پزشک خود صحبت کنید و اگر با برنامه ریزی قبلی قصد حاملگی دارید، قبلش در رابطه با داروهای مصرفیتون تحقیق کرده و از پزشک راهنمایی بخواهید زیرا اثرات نامطلوب برخی از داروها تا چند سال در بدن باقی می مونه، پس قبل از اقدام به بارداری طبق صلاحدید پزشک داروهای خود را با داورهای کم خطر تر و کم عوارض تر جایگزین نمایید.

چه زمانی می توان از طب سوزنی در درمان ناباروری بهره برد؟

طب سوزنی اغلب در ترکیب با گیاهان برای درمان افزایش هورمون محرک فولیکول، سقط های مکرر، ناباروری باعلت ناشناخته، نقص فاز لوتئال، هیپرپرولاکتینمی، سندرم تخمدان پلی کیستیک و عامل مردانه از جمله مردان مبتلا به اسپرم هایی با DNA متفرق، مورد استفاده قرار می گیره.

چه زمانی باید این درمان رو شروع کرد؟

بیماران معمولا مدت سه تا چهار ماه قبل از لقاح، در لقاح آزمایشگاهی و یا انتقال تخمک اهدایی، مورد درمان قرار می گیرن. به نظر می رسه که در این دوره از درمان، اثر درمانی داره.

خطرات این روش چیست؟

در ماه های آغازین تولد نوزاد نیاز بیشتری به شیر مادر داره اما پس از چند ماه نوزاد می تونه از غذاهای جامد هم استفاده کنه و با این کار غده هیپوفیز بسیار هوشمند بوده و درک می کنه که باید پرولاکتین کمتری ترشح کنه، و همزمان با ترشح کمتر این هورمون با وجود اینکه هنوز کودک از شیر مادر تغذیه می کنه، چرخه قاعدگی شروع شده و مادر پریود می شود.

چه زمان چرخه قاعدگی مادر منظم می شه؟

نمی تونیم خیلی دقیق و مشخص بگیم که چرخه قاعدگی چه زمان بعد از شیردهی منظم می شه چون در هر مادری بسته به سیستم بدنی شخص متفاوت است. اما غالبا در افرادی که قبل از بارداری از پریود منظم برخوردار بودند، پس از شیردهی هم سریعتر به حالت نرمال باز می گردند. در مجموع چرخه پریود بین 6 ماه تا 2 سال زمان می بره تا منظم بشه.برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در يکشنبه 13 خرداد 1397 توسط mosbatesabz |

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد